Четвер, 2024-04-18, 7:00 AM

Рівненське АТ "Техносервіс"  (0362) 253-301       

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Обладнення
Сервіс
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Вимірювання опору металевого зв’язку між заземлювачами та заземленими елементами
     Вимір опору ізоляції. Втрати електричного струму через ділянки з неякісною ізоляцією, спалах проводки, загроза здоров'ю  і життю людини - ось неповний перелік випадків,які можуть статися при пошкодженні ізоляції в електроустановках споживачів. Проведення вимірів опору ізоляції забезпечує контроль над станом ізоляції електропроводок і дозволяє своєчасно визначити критичний рівень її зношеності. Вимір опору ізоляції спеціальним устаткуванням повинно здійснюватися регулярно на всіх електричних лініях і мережах,при цьому повинні дотримуватися терміни вимірів опору ізоляції.Устаткування відповідає вимогам пожежної безпеки і може використовуватися без побоювань за життя людей, лише якщо виміри опору показують оптимальні значення. Всі етапи робіт з вказівкою отриманих результатів повинні фіксуватися в протокол (акт) виміру опору ізоляції. Це дозволяє скласти рекомендації по усуненню знайдених порушень після випробувань. Будь-які документи про стан електропроводки   недійсні, якщо не проведений вимір опору ізоляції, який може виробляти лише електролабораторія.
Вимірювання опору заземлюючих пристроїв.
Вимірювання опору заземлюючих пристроїв проводиться з метою перевірки його відповідності вимогам нормативних документів (ПУЕ гол. 1.8., ПТЕЕС пр. 3, 3.1). В електроустановках з глухозаземленою нейтраллю напругою до 1000 В опір заземлювального пристрою, до якого приєднані нейтралі генераторів і трансформаторів або висновки джерела однофазного струму, у будь-який час року має бути не більше 2, 4 і 8 Ом відповідно при лінійних напругах 660, 380 і 220 В джерела трифазного струму або 380, 220 і 127 В джерела однофазного струму. В електроустановках з ізольованою нейтраллю напругою до 1000 В опір заземлювального пристрою, що використовується в якості захисного заземлення, повинно задовольняти умові: R3yI3 <50 В. При потужності генераторів і трансформаторів 100 кВ-А і менше заземлюючі пристрої можуть мати опір не більше 10 Ом (п . 1.7.104 ПУЕ). Для вимірювання опору заземлювачів створюється штучна ланцюг протікання струму крізь випробуваний заземлювач. Для цього на  деякій відстані від випробуваного заземлювача розташовується допоміжний заземлювач (струмовий електрод), що підключається разом з випробуваним заземлювачем до джерела напруги. Для вимірювання падіння напруги на випробувальному заземлителе при проходженні через нього струму в зоні нульового потенціалу розташовується зонд (потенційний електрод). Для отримання якомога більше реальних результатів рекомендується вимірювання проводити в період найбільшого питомого опору грунту. Опір заземлювального пристрою визначається множенням виміряного значення на поправочні коефіцієнти, що враховують конфігурацію пристрою, кліматичні умови і стан грунту. Для заземлювачів, що знаходяться в промерзлому грунті або нижче глибини промерзання, введення поправочного коефіцієнта не потрібно. Вимірювання питомого опору грунту проводиться, коли виміряний опір заземлювача більше проектного значення або не відповідає нормативним вимогам. У цьому випадку перевіряється допустима ступінь цієї невідповідності при підвищених питомих опорах грунту. 

 У відповідності з основними завданнями, ЕТЛ робить висновки про придатність електрообладнан-ня до експлуатації на основі порівняння результатів вимірювань з нормативними, початковими, наведеними в паспорті на обладнання. 
ЕТЛ виконує наступні види вимірювань:
Вимірювання параметрів заземлюючих пристроїв:
вимірювання опору заземлюючих пристроїв
вимірювання питомого опору ґрунту
вимірювання опору металевого зв’язку між заземлювачами та заземленими елементами
вимірювання повного опору кола фаза- нуль
вимірювання струму короткого замикання в колі фаза – н
Вимірювання опору ізоляції електрообладнання та провідників.

1. Вимiрювач М416 - вимірювання опору заземлюючих пристроїв, опору металевого звязку і питомого опору грунту. 
2. Вимiрювач PU 183 - вимірювання опору заземлюючих пристроїв, опору металевого звязку і питомого опору грунту.
3. Омметр ЭСО 212 - вимірювання опору металевого звязку.
4. Мегаомметр Ф4100 - вимірювання опору ізоляції.
5. Вимiрювач опору петлi фаза-нуль ЕР 180 - вимірювання повного опру кола «фаза – нуль».










Пошук


Валюта

Курсы наличного обмена на сегодня


Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода

Погода в Украине


Copyright Kersteiner Web Design Studio © 2024